Met korting naar het Stedelijk Museum Almelo en daarna iets lekkers eten bij de Bolletje Winkel? Dat kan met de speciale arrangementen die het museum en Bolletje aanbieden.
Twente heeft véél meer musea dan u denkt. Ervaar het rijke textielverleden, het boerenleven, techniek of natuur. Bewonder kunst-van-alle-tijden. En leef je uit in bijzondere workshops. Een aanrader voor jong en oud.
Met korting naar het Stedelijk Museum Almelo en daarna iets lekkers eten bij de Bolletje Winkel? Dat kan met de speciale arrangementen die het museum en Bolletje aanbieden.
Het Stedelijk Museum Almelo krijgt een ruimer en representatief onderdak: het Hofkeshuis uit 1775 aan de Grotestraat Noord. Dinsdag 30 mei heeft de gemeenteraad van Almelo ingestemd met het voorstel van wethouder Jan Martin van Rees om dit monumentale pand in classicistische stijl aan te kopen en te verhuren aan het museum.
Vorden-Kranenburg- Het jaar 2023 wordt voor het Heiligenbeeldenmuseum een heel bijzonder jaar, omdat dan het 25-jarig bestaan wordt gevierd. Op zaterdag 1 april opent het Heiligenbeeldenmuseum in Kranenburg haar deuren met een tentoonstelling die als thema heeft meegekregen: Met vallen en opstaan.
Oog in Oog met de Wereld is een confronterende tentoonstelling. Eigenlijk staan we als toeschouwer net zo te kijk als de getoonde portretten. We zien uiteindelijk onszelf, als onderdeel van een onvolmaakte mensheid.
Op uitnodiging van Rijkmuseum Twenthe heeft kunstenaar en fotograaf Elspeth Diederix (1971) een nieuwe achtertuin ontworpen voor het museum. Vanwege de beschutte ligging tussen de bomen besloot Diederix al snel dat de tuin voor een deel een echte schaduwtuin moest worden.
Twente telt tal van podia, van intiem tot large, van overdekt tot open air. Trots zijn we op artiesten uit de streek die met muziek, cabaret, musical, toneel en revue op de planken staan. En net zo blij met optredens van (inter)nationale toppers. Komt dat zien!
Delden Klassiek begint dit jaar aan een nieuw concertseizoen met frisse ideeën, bekende gezichten én verrassende gasten. Van september 2025 tot en met april 2026 zijn er maar liefst elf concerten te beluisteren, verspreid over drie bijzondere locaties in en rond Delden: de sfeervolle Oude Blasiuskerk met haar fantastische en veelgeprezen akoestiek, het statige Kasteel Twickel en — nieuw dit seizoen — de openluchtlocatie bij de gerestaureerde Eschmolen op de Deldeneresch.
Met een programma vol romantiek en diepe emoties opent Phion, Orkest van Gelderland & Overijssel, het nieuwe concertseizoen. Gastdirigent Michal Nesterowicz leidt het orkest in de Vierde Symfonie van Tsjaikovski langs de belangrijkste thema’s uit het leven van de componist.
Kunst is een breed begrip. Eeuwenoud of modern, realistisch of abstract. Twente maakt het zichtbaar in musea, galerieën, (beelden)tuinen, in stad of dorp. Op Twentse bodem spelen zich kleurrijke kunstevents af. Laat u verrassen!
Van 25 oktober 2025 af toont Galerie Pots in Delden het nieuwste werk van Gerard Kokhuis onder de titel Toscaanslicht. De tentoonstelling bestaat uit een serie schilderijen in acryl, waarin Kokhuis het warme, bijna tastbare licht van Toscane vertaalt naar portretten en stillevens met een eigen persoonlijke stijl.
Chant van Lieshout (die/diens) laat in diens installatie en objecten zien oog te hebben voor buitenbeentjes. Zo richt diens fascinatie voor dieren zich op, zowel de huiver als de verlokking, van de insectenwereld. In diens beeldende vertaling kunnen ook humor en ernst samensmelten.
Dit najaar zijn in Rijksmuseum Twenthe twee intieme portretten van Rembrandt van Rijn te gast in Twente: Jan en Jaapgen. Klein van formaat, maar groots in vakmanschap.
Ook in het najaar valt er weer veel moois te ontdekken in Kunsthal Almelo. Vanaf zondag 14 september is de tentoonstelling Connected te bezoeken, met kunstwerken van Sebastiaan Spit, Leonie Stellema en Petar Tuskan. Deze expositie is gratis toegankelijk tot en met zondag 16 november 2025, met een feestelijke opening op zondag 14 september om 15.00 uur.
Ergens in 1979 stond ik als betrekkelijk jonge schilder voor het eerst voor de deur van Langestraat 35 in Hengelo en belde aan. Ik was lichtelijk opgewonden, want dit was het woon- en werkadres van de Cobraschilder Theo Wolvecamp. Een man met reputatie en een geweldige ervaring als schilder, maar ik had gehoord dat hij moeilijk te benaderen was. Hij had een schilderij van me zien hangen en wilde kennis maken.
Twente koestert zijn cultureel erfgoed. Het paasvuur, oogstfeest, boer’nbrufte, oude ambachten, we houden het levend. En onder elkaar spreken we graag dialect. Dat hoort bij onze identiteit. Die we overigens wél in een eigentijds jasje durven steken.
De belangstelling voor creatieve cursussen is groter dan ooit. Steeds meer mensen zoeken naar manieren om te ontspannen, zichzelf te uiten of nieuwe talenten te ontdekken. Kaliber speelt hierop in met een inspirerend nieuw aanbod in Enschede. Vanaf september starten drie gloednieuwe cursussen beeldende kunst bij Kaliber in het Muziekkwartier, speciaal voor kinderen, jongeren én volwassenen.
De stadsglossy van Hengelo slaat aan. Steeds meer mensen lezen het tijdschrift dat elk kwartaal bij het wisselen van de jaargetijden verschijnt. Het blad voor de inwoners van Hengelo wordt gemaakt door een aantal journalisten uit de stad. Opvallend zijn ook de fraaie foto’s en de afgewogen vormgeving die gerealiseerd wordt door de gebroeders Erik en Frank Gigengack.
Fotogalerie Objektief in Enschede is een platform voor gevestigde, maar ook voor talentvolle jonge fotografen. Als enige fotogalerie in de regio Twente zet zij zich vol in om fotografie een podium te bieden in het Oosten van het land. Vanuit onze passie voor fotografie willen wij met spraakmakende exposities een divers publiek bereiken. Regelmatig verrijken wij onze exposities met nieuwe media en videopresentaties.
Kaliber Kunstenschool is trots op betrokken vrijwilligers zoals Henk, wil jij net als Henk een steentje bijdragen in Almelo, Enschede of Oldenzaal? Of ben je benieuwd wat vrijwilligerswerk bij Kaliber jou kan brengen? Bekijk de verschillende vrijwilligersvacatures op de website
Over het Haaksbergerveen valt veel te vertellen. Héél veel. Reden voor de Stichting Schaapskudde Haaksbergen (SSH) om tijdens Lente in de Kooi op afgelopen Tweede Paasdag een boekje vol veenverhalen uit te brengen. Informatief, smeuïg, ontroerend.
dec 21, 2024 | Archief

Pier van Dijk (1944, Amsterdam) is een veelzijdig kunstenaar, grafisch vormgever en ‘projectontwikkelaar’, wiens werken bestaan uit gedichten, twee- en driedimensionale werken in uiteenlopende materialen en technieken, audiovisuele werken, installaties, performances en projecten. Zijn motto luidt: My studio is wherever I am. De kenmerken van zijn werk zijn Taal, Teken, Tijd, Toeval. Sinds zijn eerste solotentoonstelling in 1967 bouwde hij internationaal een oeuvre op met solotentoonstellingen in onder meer Nederland, Duitsland, Polen, Denemarken en Spanje. Pier is strijdbaar en staat op de bres voor de positie van de professionele beeldende kunst. Hij ontving diverse onderscheidingen, waaronder die van Ridder in de Orde van Oranje Nassau in 2016. Begin 2024 richtte hij Stichting Piers Archief op om zijn nalatenschap te waarborgen en viert hij nu zijn carrière met het uitbrengen van de monografie PIER SOLO als een weerslag van zestig jaar kunstenaarschap. De presentatie van de monografie vindt plaats tijdens de opening van zijn solotentoonstelling PIER SOLO – 1963 t/m 2023 bij SchouwArt in Schouwburg Hengelo.
Bestuur Stichting SchouwArt
www.schouwart.com
Wat mij betreft is deze bijzondere prestatie een hartelijke felicitatie waard. Van Dijk heeft niet alleen kunst gemaakt, maar ook grenzen verlegd, taboes doorbroken en heilige huisjes zonder pardon omver geschopt. Dat getuigt niet slechts van talent, maar eveneens van een ontembare geest en een visie die anderen durft uit te dagen. Zijn werk heeft mensen niet misschien, maar zéker geprikkeld, geraakt en aan het denken gezet. Het is kunst die schreeuwt, fluistert, confronteert en altijd zijn unieke stempel draagt. Daarmee heeft Van Dijk een blijvende indruk achtergelaten en een onuitwisbare plek veroverd in de kunstwereld.
Ik wens hem toe, dat zijn onstuitbare creativiteit nog vele jaren mag blijven inspireren en uitdagen.
Frans Mensink, fotograaf
Hengelo, 25-11-2024
november
06novGehele dagWinter is hereThe Story of the Cats
Winter is here Artiest(en): The Story of the Cats Locatie: Stadstheater De Bond Waan je voor een avond in Volendam!
Waan je voor een avond in Volendam!
Stadstheater De Bond
Molenstraat 25, 7573 BJ Oldenzaal
06novGehele dagHarrekidee!Plien & Bianca
Harrekidee! Artiest(en): Plien & Bianca Locatie: Schouwburg Hengelo Over Plien & BiancaPlien van Bennekom en Bianca Krijgsman leerden elkaar kennen tijdens hun opleiding aan de Academie voor Kleinkunst in Amsterdam, waar ze in
Over Plien & BiancaPlien van Bennekom en Bianca Krijgsman leerden elkaar kennen tijdens hun opleiding aan de Academie voor Kleinkunst in Amsterdam, waar ze in 1993 afstudeerden. Met Changez!, hun allereerste voorstelling, wonnen zij in 1996 Cameretten Festival. Van 1999 tot en met 2001 toerden ze als de boerenmeiden Irma en Ingrid door het land met Biks!, losjes gebaseerd op de populaire VPRO-jeugdserie Zaai. Daarna volgden Ngorongoro (2001-2003) en Wie dan allemaal… (2007). In 2011 maakten Plien & Bianca een voorstelling met de allerbeste scènes uit de voorgaande programma’s: Heb je hun weer… Voor hun voorstelling Gaat het nog door? (2014-2016) werden ze genomineerd voor de Poelifinario 2015. Naast hun eigen voorstellingen waren ze samen nog te zien in Slippers met Bas Hoeflaak en Peter de Witte (Droog Brood) en Selma Ann Louis met o.a. Arjan Ederveen. In 2017 ontvingen Plien & Bianca de Johan Kaartprijs voor hun bijdrage aan het Nederlandse theateramusement. Van 2019 t/m 2023 tourden ze met hun zevende cabaretprogramma En nu dan? langs de theaters.Recensies“Onbekommerd lachen” ★★★★ – Trouw“Je ziet er serieus vakmanschap vanaf” ★★★★ – Trouw“Onbekommerd avondje amusement” ★★★★ – Trouw“Een verrassend en weldadig eind” ★★★★ – Trouw“Prachtige variant van de ploeterende antiheld” – Theaterkrant“Een vrolijke estafette aan typetjes” – Theaterkrant“Hemels showbiz-decor” – TheaterkrantCreditsSpel: Plien van Bennekom & Bianca KrijgsmanRegie: Patrick Stoof & Kees PrinsTekst: Roel Bloemen, Plien van Bennekom, Bianca Krijgsman, Patrick Stoof & Kees PrinsChoreografie: Daan WijnandsMuziek: Nol van Bennekom & Rutger de BekkerDecor en kostuumontwerp: Arno Bremers en Regina RorijeCampagnebeeld: Katinka KrijgsmanScenefoto’s: Annemieke van der Togt
Schouwburg Hengelo
Beursstraat 44, 7551 HV Hengelo
On falling Artiest(en): Locatie: Schouwburg Hengelo GB/PT, 2024, 104 min. ALRegie: Laura CarreiraCast: Joana Santos, Inês Vaz, Piotr Sikora e.a.
GB/PT, 2024, 104 min. ALRegie: Laura CarreiraCast: Joana Santos, Inês Vaz, Piotr Sikora e.a.
Schouwburg Hengelo
Beursstraat 44, 7551 HV Hengelo
07novGehele dagTwente Plat LachexpressTwente Plat
Twente Plat Lachexpress Artiest(en): Twente Plat Locatie: Stadstheater De Bond Gloednieuw programma van Twente Plat.
Gloednieuw programma van Twente Plat.
Stadstheater De Bond
Molenstraat 25, 7573 BJ Oldenzaal
07novGehele dagDownton Abbey: The grand finalFilmhuis Hengelo
Downton Abbey: The grand final Artiest(en): Filmhuis Hengelo Locatie: Schouwburg Hengelo VK, 2025, 123 min,Regie: Simon CurtisCast : Hugh Bonneville, Dominic West, Elizabeth McGovern, Michelle Dockery
VK, 2025, 123 min,Regie: Simon CurtisCast : Hugh Bonneville, Dominic West, Elizabeth McGovern, Michelle Dockery
Schouwburg Hengelo
Beursstraat 44, 7551 HV Hengelo