• Musea

      Twente heeft véél meer musea dan u denkt. Ervaar het rijke textielverleden, het boerenleven, techniek of natuur. Bewonder kunst-van-alle-tijden. En leef je uit in bijzondere workshops. Een aanrader voor jong en oud.

    • Orgelspel en beeldenrestauratie

      Orgelspel en beeldenrestauratie

      Vorden-Kranenburg – Op de laatste zaterdagen van de maand, dus ook zaterdag 27 december,  bestaat de mogelijkheid om de orgelzolder, de klokkenzolder en de kruisribgewelven boven de kerk weer te bezichtigen. In 2025 is dit de laatste gelegenheid.

      Reclame in textiel – Spanjaard schittert in Museum Bussemakerhuis

      Reclame in textiel – Spanjaard schittert in Museum Bussemakerhuis

      In het hart van oud Borne staat een uniek rijksmonument: Museum Bussemakerhuis. In dit origineel 18e-eeuws linnenhandelshuis ervaar je hoe de Twentse textielgeschiedenis tot leven komt. De komende maanden is er een extra reden om te gaan: de tentoonstelling De Sterallures van Spanjaard. Een bijzondere reis door de gouden jaren van de Twentse textielindustrie, met marketing en verhalen die je laten glimlachen én nadenken. 

      Grote Straat krijgt publiekstrekker met Stedelijk Museum Almelo

      Grote Straat krijgt publiekstrekker met Stedelijk Museum Almelo

      Het Stedelijk Museum Almelo krijgt een ruimer en representatief onderdak: het Hofkeshuis uit 1775 aan de Grotestraat Noord. Dinsdag 30 mei heeft de gemeenteraad van Almelo ingestemd met het voorstel van wethouder Jan Martin van Rees om dit monumentale pand in classicistische stijl aan te kopen en te verhuren aan het museum.

      Thematentoonstelling “Met vallen en opstaan”

      Thematentoonstelling “Met vallen en opstaan”

      Vorden-Kranenburg- Het jaar 2023 wordt voor het Heiligenbeeldenmuseum een heel bijzonder jaar, omdat dan het 25-jarig bestaan wordt gevierd. Op zaterdag 1 april opent het Heiligenbeeldenmuseum in Kranenburg haar deuren met een tentoonstelling die als thema heeft meegekregen: Met vallen en opstaan.

    • Theater

      Twente telt tal van podia, van intiem tot large, van overdekt tot open air. Trots zijn we op artiesten uit de streek die met muziek, cabaret, musical, toneel en revue op de planken staan. En net zo blij met optredens van (inter)nationale toppers. Komt dat zien!

    • Spruijt & Opperman – Verzingeving

      Spruijt & Opperman – Verzingeving

      Verzingeving is het derde avondvullende muzikale cabaretprogramma van Spruijt en Opperman en is van september 2024 t/m mei 2026 in de Nederlandse theaters te zien. 

      Winter Tales – King’s Men haalt Shakespeare naar binnen

      Winter Tales – King’s Men haalt Shakespeare naar binnen

      Theatergroep King’s Men presenteert dit seizoen een nieuwe binnenversie van een van Shakespeares zelden gespeelde stukken. Winter Tales, gebaseerd op The Winter’s Tale, vertelt het verhaal van een jaloerse koning, een tragisch misverstand en een vondeling die door herders wordt grootgebracht.

      Mathieu van Bellen soleert in Brahms’ Vioolconcert

      Mathieu van Bellen soleert in Brahms’ Vioolconcert

      Met een programma vol romantiek en diepe emoties opent Phion, Orkest van Gelderland & Overijssel, het nieuwe concertseizoen. Gastdirigent Michal Nesterowicz leidt het orkest in de Vierde Symfonie van Tsjaikovski langs de belangrijkste thema’s uit het leven van de componist.

    • Kunst

      Kunst is een breed begrip. Eeuwenoud of modern, realistisch of abstract. Twente maakt het zichtbaar in musea, galerieën, (beelden)tuinen, in stad of dorp. Op Twentse bodem spelen zich kleurrijke kunstevents af. Laat u verrassen!

    • Rembrandt in Twente

      Rembrandt in Twente

      In Rijksmuseum Twenthe zijn dit najaar twee bijzondere portretten van Rembrandt van Rijn te zien. Het gaat om intieme schilderijen van Jan Willemsz van der Pluym en Jaapgen Caerlsdr., verwanten van de meester zelf.

      Foto-expositie Birds by Bas – Stedelijk Museum Almelo

      Foto-expositie Birds by Bas – Stedelijk Museum Almelo

      Tot en met zondag 4 januari 2026 is de foto-expositie Birds by Bas te bewonderen in het Stedelijk Museum Almelo. Deze wisselexpositie, die naast de tentoonstelling Koekoek, vogels in de kunst te zien is, toont het werk van fotograaf Bastiaan Brinkman (1996) uit Deventer. Met zijn beelden legt hij de schoonheid én kwetsbaarheid van vogels en natuur vast.

      Enschede – Vrijplaats voor experiment

      Enschede – Vrijplaats voor experiment

      Rijksmuseum Twenthe presenteert de tentoonstelling Enschede. Vrijplaats voor experiment , een eerbetoon aan 700 jaar Enschede, een stad die onlosmakelijk verbonden is met kunst. De tentoonstelling laat zien hoe Twente, ooit een regio met nauwelijks culturele wortels, uitgroeide tot een broedplaats voor moderne en conceptuele kunst.

      TOSCAANS LICHT

      TOSCAANS LICHT

      Bij de Twentse kunstenaar Gerard Kokhuis raakt de prachtige Italiaanse streek Toscane al vele jaren een gevoelige snaar.  Hij vatte zijn gevoelens en waarnemingen samen in een reeks schilderijen, waarin het bijna tastbare Toscaanse licht overal van grote invloed is.

    • Cultuur

      Twente koestert zijn cultureel erfgoed. Het paasvuur, oogstfeest, boer’nbrufte, oude ambachten, we houden het levend. En onder elkaar spreken we graag dialect. Dat hoort bij onze identiteit. Die we overigens wél in een eigentijds jasje durven steken.

    • Skybox in de kraamkamer

      Skybox in de kraamkamer

      De Haaksbergse schaapskudde is weer weg uit haar werkgebied het Haaksberger Veen. Via de randweiden van de boeren gaan de schapen langzaam aan op weg naar de schaapskooi aan de Schapendrift. In de eerste week van januari 2026 verwachten wij de geboorte van het eerste lammetje, waarna er hopelijk nog ongeveer 400 volgen tot eind maart.

      Kaliber organiseert een gratis open lesweek voor iedereen!

      Kaliber organiseert een gratis open lesweek voor iedereen!

      In de week van 19 januari tot en met 24 januari 2026 organiseert Kaliber Kunstenschool de MeeMaakWeek. Tijdens deze open lesweek kan iedereen gratis deelnemen aan diverse groepslessen in Almelo, Enschede, Oldenzaal, Wierden en Tubbergen.

      Korte cursussen bij Kaliber: snel, creatief en verrassend leuk

      Korte cursussen bij Kaliber: snel, creatief en verrassend leuk

      Wie in korte tijd iets nieuws wil uitproberen, zit bij de korte cursussen van Kaliber helemaal goed. Je duikt een paar weken lang in een nieuwe creatieve vaardigheid: van illustreren tot schilderen in het tempo van een snelkookpan, of in een gezellige groep de leukste nummers leren spelen op de gitaar.

      Proef, probeer en ontdek tijdens de MeeMaakWeek bij Kaliber

      Proef, probeer en ontdek tijdens de MeeMaakWeek bij Kaliber

      Altijd al willen weten of er een danser, schilder of zanger in jou schuilt? Of misschien gewoon benieuwd wat er gebeurt als je een stuk klei, een penseel of een gitaar in handen krijgt? Dan is de MeeMaakWeek bij Kaliber hét moment om het uit te proberen. Van 19 tot en met 25 januari 2026 kun je op de locaties in Almelo, Enschede, Oldenzaal, Tubbergen en Wierden gratis meedoen met allerlei groepslessen.

      Henk houdt Kaliber draaiende – en zoekt versterking!

      Henk houdt Kaliber draaiende – en zoekt versterking!

      Kaliber Kunstenschool is trots op betrokken vrijwilligers zoals Henk, wil jij net als Henk een steentje bijdragen in Almelo, Enschede of Oldenzaal? Of ben je benieuwd wat vrijwilligerswerk bij Kaliber jou kan brengen? Bekijk de verschillende vrijwilligersvacatures op de website

  • Archief

Laus Steenbeeke, Rutger de Bekker, Roosmarijn Luyten ea in ongekend muziekspektakel De Militaire Passie

feb 14, 2025 | Archief

14 en 15 april op Vliegveld Twenthe Enschede met het Orkest Koninklijke Luchtmacht

Vandaag heeft Stichting Theater Producties Twente bekendgemaakt dat op 14 en 15 april op vliegveld Twenthe Enschede (Hangar 11) het muziekspektakel De Militaire Passie wordt opgevoerd. Onder begeleiding van het Orkest Koninklijke Luchtmacht bezingen Laus Steenbeeke, Rutger de Bekker, Roosmarijn Luyten, Sjoerd Spruijt, Lisa Schol, Desi van Doeveren en Silyan El Katabbi, in bekende pophits hun idealisme, plichtsbesef en twijfels. De Militaire Passie wordt gemaakt door Danny Westerweel en Anne de Blok. De kaartverkoop voor dit unieke muziekspektakel is inmiddels van start gegaan.

In De Militaire Passie – Geloof, Hoop en Liefde als Missie neemt een verteller het publiek mee op een missie. Een jonge soldaat, vol verwachtingen en idealen, meldt zich aan bij de krijgsmacht. Maar hoe gaat hij om met zijn gevoel wanneer hij echt op missie gaat? De heftige oorlogssituaties, de persoonlijke dilemma’s en wat er gebeurt er als het ondenkbare waarheid wordt?

‘Zeven acteurs worden in dit muziekspektakel begeleid door het Orkest Koninklijk Luchtmacht,’ laat producent Gerard Cornelisse weten. ‘Zij zingen Nederlandse en internationale tophits als Take Me To Church, Viva la Vida, Omarm me, De Speeltuin en Later Als Ik Groter Ben. In totaal worden er achttien prachtige nummers ten gehore gebracht die het gevoel van deze soldaat weergeeft.’ Voor het Orkest Koninklijke Luchtmacht is het bijzonder om op vliegveld Twenthe Enschede mee te doen, omdat zij terugkeren op de plek waarvandaan vroeger de F16’s vertrokken.

Het idee voor het muziekspektakel De Militaire Passie is ontstaan omdat in deze woelige tijden onze ogen steeds meer gericht zijn op de mannen en vrouwen die bij Defensie werken. De veiligheid ligt in hun handen. Maar wat betekent dit voor onze mensen op de grond, in de lucht en op zee? Met welk idee melden zij zich aan bij onze krijgsmacht? Welke idealen komen in harde confrontatie met de realiteit? En wat is de prijs voor onze veiligheid?  In De Militaire Passie wordt de connectie gemaakt met het Passieverhaal. Wat voor invloed hebben geloof, hoop en liefde op je idealen? Wat betekent ‘het goede willen doen’? Hoe ga je om met verraad? En hoe blijf je rotsvast in gevaarlijke situaties?

Meer informatie en kaartverkoop: www.wilminktheater.nl/militairepassie

Lees de krant als PDF

januari

08janGehele dagin concertThe Simon & Garfunkel Revival Band

08janGehele dagTweeduuster in't SchaduwkabinetTweeduuster

08janGehele dagEus - De klassenmigrantÖzcan Akyol

08janGehele dagSorry, BabyFilmhuis Hengelo

09janGehele dagBest of ClaptonOcobar