• Musea

      Twente heeft véél meer musea dan u denkt. Ervaar het rijke textielverleden, het boerenleven, techniek of natuur. Bewonder kunst-van-alle-tijden. En leef je uit in bijzondere workshops. Een aanrader voor jong en oud.

    • Reclame in textiel – Spanjaard schittert in Museum Bussemakerhuis

      Reclame in textiel – Spanjaard schittert in Museum Bussemakerhuis

      In het hart van oud Borne staat een uniek rijksmonument: Museum Bussemakerhuis. In dit origineel 18e-eeuws linnenhandelshuis ervaar je hoe de Twentse textielgeschiedenis tot leven komt. De komende maanden is er een extra reden om te gaan: de tentoonstelling De Sterallures van Spanjaard. Een bijzondere reis door de gouden jaren van de Twentse textielindustrie, met marketing en verhalen die je laten glimlachen én nadenken. 

      Grote Straat krijgt publiekstrekker met Stedelijk Museum Almelo

      Grote Straat krijgt publiekstrekker met Stedelijk Museum Almelo

      Het Stedelijk Museum Almelo krijgt een ruimer en representatief onderdak: het Hofkeshuis uit 1775 aan de Grotestraat Noord. Dinsdag 30 mei heeft de gemeenteraad van Almelo ingestemd met het voorstel van wethouder Jan Martin van Rees om dit monumentale pand in classicistische stijl aan te kopen en te verhuren aan het museum.

      Thematentoonstelling “Met vallen en opstaan”

      Thematentoonstelling “Met vallen en opstaan”

      Vorden-Kranenburg- Het jaar 2023 wordt voor het Heiligenbeeldenmuseum een heel bijzonder jaar, omdat dan het 25-jarig bestaan wordt gevierd. Op zaterdag 1 april opent het Heiligenbeeldenmuseum in Kranenburg haar deuren met een tentoonstelling die als thema heeft meegekregen: Met vallen en opstaan.

      Oog in Oog met de Wereld

      Oog in Oog met de Wereld

      Oog in Oog met de Wereld is een confronterende tentoonstelling. Eigenlijk staan we als toeschouwer net zo te kijk als de getoonde portretten. We zien uiteindelijk onszelf, als onderdeel van een onvolmaakte mensheid.

    • Theater

      Twente telt tal van podia, van intiem tot large, van overdekt tot open air. Trots zijn we op artiesten uit de streek die met muziek, cabaret, musical, toneel en revue op de planken staan. En net zo blij met optredens van (inter)nationale toppers. Komt dat zien!

    • Mathieu van Bellen soleert in Brahms’ Vioolconcert

      Mathieu van Bellen soleert in Brahms’ Vioolconcert

      Met een programma vol romantiek en diepe emoties opent Phion, Orkest van Gelderland & Overijssel, het nieuwe concertseizoen. Gastdirigent Michal Nesterowicz leidt het orkest in de Vierde Symfonie van Tsjaikovski langs de belangrijkste thema’s uit het leven van de componist.

    • Kunst

      Kunst is een breed begrip. Eeuwenoud of modern, realistisch of abstract. Twente maakt het zichtbaar in musea, galerieën, (beelden)tuinen, in stad of dorp. Op Twentse bodem spelen zich kleurrijke kunstevents af. Laat u verrassen!

    • Expositie Joop Overkleeft  ‘Over Water’

      Expositie Joop Overkleeft ‘Over Water’

      Fotogalerie Objektief nodigt u uit voor een expositie met het werk van Joop Overkleeft. De schilder, graficus en fotograaf Joop Overkleeft leeft van het water. Het is zijn inspiratiebron en zijn muze. Balanceren op de grens tussen concreet en abstract.

      Pantaleon Hajenius en de (sieraden)collectie Haveman – Betman

      Pantaleon Hajenius en de (sieraden)collectie Haveman – Betman

      Pantaleon Hajenius werkt vooral met afvalmaterialen; dingen die hij toevallig tegenkomt of op straat vindt worden verwerkt tot autonome kunstwerken. Ook bij de sieraden uit de collectie Haveman – Betman speelt het toeval een rol, zij het dat het gebruikte materiaal meestal níet op straat gevonden wordt.

      Rembrandt in Twente

      Rembrandt in Twente

      In Rijksmuseum Twenthe zijn dit najaar twee bijzondere portretten van Rembrandt van Rijn te zien. Het gaat om intieme schilderijen van Jan Willemsz van der Pluym en Jaapgen Caerlsdr., verwanten van de meester zelf.

      Foto-expositie Birds by Bas – Stedelijk Museum Almelo

      Foto-expositie Birds by Bas – Stedelijk Museum Almelo

      Tot en met zondag 4 januari 2026 is de foto-expositie Birds by Bas te bewonderen in het Stedelijk Museum Almelo. Deze wisselexpositie, die naast de tentoonstelling Koekoek, vogels in de kunst te zien is, toont het werk van fotograaf Bastiaan Brinkman (1996) uit Deventer. Met zijn beelden legt hij de schoonheid én kwetsbaarheid van vogels en natuur vast.

    • Cultuur

      Twente koestert zijn cultureel erfgoed. Het paasvuur, oogstfeest, boer’nbrufte, oude ambachten, we houden het levend. En onder elkaar spreken we graag dialect. Dat hoort bij onze identiteit. Die we overigens wél in een eigentijds jasje durven steken.

    • Skybox in de kraamkamer

      Skybox in de kraamkamer

      De Haaksbergse schaapskudde is weer weg uit haar werkgebied het Haaksberger Veen. Via de randweiden van de boeren gaan de schapen langzaam aan op weg naar de schaapskooi aan de Schapendrift. In de eerste week van januari 2026 verwachten wij de geboorte van het eerste lammetje, waarna er hopelijk nog ongeveer 400 volgen tot eind maart.

      Korte cursussen bij Kaliber: snel, creatief en verrassend leuk

      Korte cursussen bij Kaliber: snel, creatief en verrassend leuk

      Wie in korte tijd iets nieuws wil uitproberen, zit bij de korte cursussen van Kaliber helemaal goed. Je duikt een paar weken lang in een nieuwe creatieve vaardigheid: van illustreren tot schilderen in het tempo van een snelkookpan, of in een gezellige groep de leukste nummers leren spelen op de gitaar.

      Henk houdt Kaliber draaiende – en zoekt versterking!

      Henk houdt Kaliber draaiende – en zoekt versterking!

      Kaliber Kunstenschool is trots op betrokken vrijwilligers zoals Henk, wil jij net als Henk een steentje bijdragen in Almelo, Enschede of Oldenzaal? Of ben je benieuwd wat vrijwilligerswerk bij Kaliber jou kan brengen? Bekijk de verschillende vrijwilligersvacatures op de website

      Het Haaksbergerveen geeft prachtige verhalen prijs….

      Het Haaksbergerveen geeft prachtige verhalen prijs….

      Over het Haaksbergerveen valt veel te vertellen. Héél veel. Reden voor de Stichting Schaapskudde Haaksbergen (SSH) om tijdens Lente in de Kooi op afgelopen Tweede Paasdag een boekje vol veenverhalen uit te brengen. Informatief, smeuïg, ontroerend.

      Je weet pas wie je bent als je op de proef wordt gesteld

      Je weet pas wie je bent als je op de proef wordt gesteld

      Schrijven is voor de in Hengelo (O) geboren auteur Nicolet Steemers als een psychologisch experiment: de narigheid die je in het echte leven niemand zou toewensen, strooit ze onbekommerd uit over de personages in haar romans en thrillers.

  • Archief

Kerst in het Oosten 2025

dec 11, 2025 | Archief

HAAKSBERGEN/BECKUM – Nog een paar weken en dan is het Kerstmis. Wie wil genieten van een groots kerstspektakel, kan op zaterdag 20 en zondag 21 december zijn hart ophalen in Beckum. Op deze laatste dagen voor Kerstmis wordt in de Blasiuskerk in Beckum het spectaculaire kerstconcert ‘Kerst in het Oosten’ opgevoerd. Al sinds 2018 is deze productie een begrip geworden in Haaksbergen en omgeving.

Met prachtige lichtelementen en mooie dans weten we dit jaar de mensen weer te verrassen”, laat Mathanja Kornelissen namens de organisatie Stichting Theater in het Oosten weten. Samen met haar man Michiel en dochter Madeleijn is zij de drijvende kracht achter de show van Kerst in het Oosten. Saamhorigheid en maatschappelijke betrokkenheid staan volgens hen centraal bij Kerst in het Oosten. Dit jaar is er ruimte voor een groots optreden van de kinderen van basisschool het Los Hoes.  Zij zijn al maanden aan het repeteren voor een spectaculaire Kerstmedley. Zij zingen geld bij elkaar voor de actie van Serious request dat jaar in het teken staat van Spieren voor Spieren.

Kerst in het Oosten kan niet slagen zonder de medewerking van de cast van ‘Kerst in het Oosten’, Dansstudio MiDanza, vrijwilligers van de Blasiuskerk en de lokale zorgboerderij. Vaste solisten Natalie Bergsma, Rutger de Vries, Sten Geerdink en Edgar Bloem zijn ook dit jaar weer van de partij. “Het is hartverwarmend dat iedereen zoveel energie in deze productie stopt”, aldus Mathanja. AAA Showtechniek uit Groenlo verzorgt wederom het professionele licht, geluid en videoprojectie.

Terugkerend onderdeel van de show is dat het publiek aan het einde van de avond weer aan een heuse ‘kerst-sing-a-long’  mee kan doen. Inmiddels zijn de repetities in volle gang. De generale repetitie is op vrijdag 19 december. De shows zijn op zaterdag 20 en zondag 21 december. De entree bedraagt 20,- euro. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar via onderstaande QR-code en bij Bakker Bart (markt) Haaksbergen, DA De Veldmaat in Haaksbergen, Café Halfweg in Beckum.

Lees de krant als PDF

februari

15febGehele dagTo the moviesDansstudio Move

15febGehele dagÀ bout de souffleFilmhuis Hengelo

17febGehele dagMr nobody against PutinFilmhuis Hengelo

18febGehele dagWe Gaan Nog Even Door!Anne-Marije Buckens

18febGehele dagStillerFilmhuis Hengelo