Marina Eshuis. Een leven lang verzamelen
dec 15, 2025 | Enschede, Kunst
21 november 2025 t/m 22 februari 2026
Vanaf 21 november toont Rijksmuseum Twenthe hoogtepunten uit de bijzondere verzameling moderne kunst die Marina Eshuis (1934–2024) in de loop van haar leven opbouwde. De Twentse verzamelaar liet een persoonlijke collectie na met werk van toonaangevende kunstenaars uit de twintigste eeuw.
Wat begon met de aankoop van drie schilderijen van Jan Sluijters, groeide uit tot een van de mooiste particuliere collecties van Twente. In haar huis in Tubbergen leefde Marina letterlijk tussen de kunst – schilderijen, beelden en keramiek om haar heen.
In de eerste presentatie van haar collectie zijn nu werken te zien van Jan Sluijters en Roger Raveel, twee kunstenaars die ieder een belangrijke plaats innemen in de twintigste-eeuwse kunstgeschiedenis.