• Musea

      Twente heeft véél meer musea dan u denkt. Ervaar het rijke textielverleden, het boerenleven, techniek of natuur. Bewonder kunst-van-alle-tijden. En leef je uit in bijzondere workshops. Een aanrader voor jong en oud.

    • Expositie Wim Thijssen

      Expositie Wim Thijssen

      Onder de titel Van geboorte tot de Hemelpoort (A nativitate ad portas caeli) organiseert het Heiligenbeeldenmuseum te Vorden van 1 april t/m 1 november 2026 een tentoonstelling over de werken van de kunstdrijver en edelsmid Wim J.I. Thijssen, Haarlem (1875-1950).

      Goed gehoed, van klassiek tot excentriek! – Hoeden uit de collectie van Tiny Meihuizen

      Goed gehoed, van klassiek tot excentriek! – Hoeden uit de collectie van Tiny Meihuizen

      Er was een tijd waarin een vrouw niet zonder hoed de deur uitging. Een hoed was meer dan een accessoire tegen de kou en zon: het was een teken van stijl, status en persoonlijkheid. In de eerste helft van de twintigste eeuw waren hoeden een belangrijk onderdeel van het silhouet van de vrouw – soms ingetogen en elegant, soms uitbundig en spectaculair.

      Torenbezichtiging Heiligenbeeldenmuseum

      Torenbezichtiging Heiligenbeeldenmuseum

      Vorden-Kranenburg – Op de laatste zaterdagen van de maand, dus a.s. zaterdag 30 mei,  bestaat de mogelijkheid om de orgelzolder, de klokkenzolder en de kruisribgewelven boven de kerk te bezichtigen. Voor de bezichtiging vraagt men een kleine vergoeding van € 2,00.

      Goed gehoed, van klassiek tot excentriek!

      Goed gehoed, van klassiek tot excentriek!

      Er was een tijd waarin een vrouw niet zonder hoed de deur uitging. Een hoed was meer dan een accessoire tegen de kou en zon: het was een teken van stijl, status en persoonlijkheid. De tentoonstelling Goed gehoed, van klassiek tot excentriek! in het Stedelijk Museum Almelo brengt deze rijke modegeschiedenis tot leven.

      EXPOSITIE WIM THIJSSEN

      EXPOSITIE WIM THIJSSEN

      Onder de titel Van geboorte tot de Hemelpoort (A nativitate ad portas caeli) organiseert het Heiligenbeeldenmuseum te Vorden van 1 april t/m 1 november 2026 een tentoonstelling over de werken van de kunstdrijver en edelsmid Wim J.I. Thijssen, Haarlem (1875-1950). 

    • Theater

      Twente telt tal van podia, van intiem tot large, van overdekt tot open air. Trots zijn we op artiesten uit de streek die met muziek, cabaret, musical, toneel en revue op de planken staan. En net zo blij met optredens van (inter)nationale toppers. Komt dat zien!

    • Van jong talent tot docent

      Van jong talent tot docent

      Donderdagmiddag bij Kaliber Kunstenschool in Enschede. Buiten is het druilerig, maar binnen voeren we mooie gesprekken over muziek. Vandaag met Lotte (20), muzikaal talent en kersverse docent basgitaar en bandcoaching bij Kaliber. 

      Mathieu van Bellen soleert in Brahms’ Vioolconcert

      Mathieu van Bellen soleert in Brahms’ Vioolconcert

      Met een programma vol romantiek en diepe emoties opent Phion, Orkest van Gelderland & Overijssel, het nieuwe concertseizoen. Gastdirigent Michal Nesterowicz leidt het orkest in de Vierde Symfonie van Tsjaikovski langs de belangrijkste thema’s uit het leven van de componist.

    • Kunst

      Kunst is een breed begrip. Eeuwenoud of modern, realistisch of abstract. Twente maakt het zichtbaar in musea, galerieën, (beelden)tuinen, in stad of dorp. Op Twentse bodem spelen zich kleurrijke kunstevents af. Laat u verrassen!

    • Activiteiten rondom Open Atelierroute Almelo 2026

      Activiteiten rondom Open Atelierroute Almelo 2026

      Open Ateliers Almelo organiseert jaarlijks een drietal activiteiten, waarvan de Atelierroute de bekendste is. Dit jaar openen ruim 45 Almelose kunstenaars op zaterdag 19 en zondag 20 september hun deuren tussen 11:00 en 17:00 uur.

      GOOD MEMORIES, Bert de Wilde en Céline Traynor

      GOOD MEMORIES, Bert de Wilde en Céline Traynor

      Céline Traynor (Belfast) koestert haar herinneringen aan galerie Beeld & Aambeeld, aan de galeriehouders Martha Haveman en Karel Betman en aan hun projecten waaraan ze heeft meegedaan, zoals de tentoonstelling ‘Going Dutch’ in Kilkenny (2000), Verbeelding van Verlangen (2004) en Herinner-ring/Remember-ring (2008). Het was haar grote wens om het 40-jarig vakmanschap met een overzichtstentoonstelling in de Enschedese galerie te vieren.

      August Langhout ‘De Adem van de Aarde’

      August Langhout ‘De Adem van de Aarde’

      ‘De Adem van de Aarde’ brengt een selectie samen uit de series Whispers in the Sky, Tideland, Sunken Beauty en Echo of Light. De beelden vinden hun oorsprong in de natuur, waar licht, water, bomen en bloemen samenkomen in een verstilde beeldtaal die balanceert tussen werkelijkheid en verbeelding.

      Welkom bij Basement Press Diepenheim

      Welkom bij Basement Press Diepenheim

      Het kloppend hart van de lithografie in de Benelux. Bij Basement Press Diepenheim organiseren we uiteenlopende activiteiten voor makers, kunstliefhebbers en nieuwsgierige bezoekers.

      ‘Waar het licht langer blijft’ in Kunsthal Almelo!

      ‘Waar het licht langer blijft’ in Kunsthal Almelo!

      Vanaf zondag 21 juni is in Kunsthal Almelo de bijzondere tentoonstelling ‘Waar het licht langer blijft’ te bezoeken met kunstwerken van Museum de Fundatie en Jos Klaver. Voor deze bijzondere expositie werkt de Kunsthal samen met Museum de Fundatie.

    • Cultuur

      Twente koestert zijn cultureel erfgoed. Het paasvuur, oogstfeest, boer’nbrufte, oude ambachten, we houden het levend. En onder elkaar spreken we graag dialect. Dat hoort bij onze identiteit. Die we overigens wél in een eigentijds jasje durven steken.

    • Open huis bij Kaliber: ontdek muziek, dans en beeldende kunst

      Open huis bij Kaliber: ontdek muziek, dans en beeldende kunst

      Benieuwd naar wat je allemaal kunt leren op het gebied van muziek, dans of beeldende kunst? Op zaterdag 12 september 2026 zet Kaliber Kunstenschool de deuren van haar locatie in het Muziekkwartier wagenwijd open voor een inspirerend open huis.

      Goors Montmartre 6 september

      Goors Montmartre 6 september

      Goors Montmartre viert 10 jaar kunst, muziek en gezelligheid! Op zondag 6 september 2026 verandert het park tussen de Diepenheimseweg en de Waterstraat opnieuw in een sfeervolle ontmoetingsplek vol kunst, creativiteit en beleving.

      Kaliber start nieuw seizoen korte cursussen

      Kaliber start nieuw seizoen korte cursussen

      Kaliber Kunstenschool start dit voorjaar weer met een gevarieerd aanbod van korte cursussen voor zowel kinderen als volwassenen. Met deze laagdrempelige lessen wil Kaliber iedereen de kans geven om kennis te maken met muziek, dans en beeldende kunst.

      Henk houdt Kaliber draaiende – en zoekt versterking!

      Henk houdt Kaliber draaiende – en zoekt versterking!

      Kaliber Kunstenschool is trots op betrokken vrijwilligers zoals Henk, wil jij net als Henk een steentje bijdragen in Almelo, Enschede of Oldenzaal? Of ben je benieuwd wat vrijwilligerswerk bij Kaliber jou kan brengen? Bekijk de verschillende vrijwilligersvacatures op de website

  • Archief

Maike Eilers & Jillian Moore – A TRANSATLANTIC MEETING

aug 27, 2026 | Enschede, Kunst

Maike Eilers (Keulen – D) is een hedendaagse Duitse kunstschilder. Ze heeft een sterke band met Nederland, aangezien zij haar kunstopleiding heeft genoten aan de AKI ArtEZ Academie voor Kunst en Design in Enschede, waar ze in 2015 afstudeerde met een Bachelor of Fine Art. Haar werk is regelmatig te zien in exposities, zowel in Duitsland als in Nederland, zoals met regelmaat bij galerie Beeld & Aambeeld. Haar grootste inspiratiebron is de enorme vormenrijkdom van de natuur. Ze wandelt veel in de natuur om ideeën op te doen. Het uitgangspunt voor haar schilderijen en tekeningen is vrijwel altijd een zelfgemaakte foto. Hieruit kiest ze een specifiek abstract detail of uitsnede om op het doek te verwerken. Ze begint vaak met een dunne ondergrond (Tiefengrund) en bouwt het schilderij daarna verder op met olieverf, acrylverf, pigmenten en verschillende krijtsoorten. Haar uiteindelijke schilderijen en papierwerken tonen geabstraheerde versies van de natuur waarin kleurcomposities en sfeer de overhand hebben.

Jillian Moore (Tipton – Iowa, USA) is een prominente Amerikaanse sieraadontwerper, beeldhouwer en auteur die internationaal bekendstaat om haar organische, abstracte en soms ietwat bevreemdende sieradenontwerpen. Haar werk balanceert op de grens tussen het biologische en het geologische, waardoor haar objecten vaak lijken op vreemde levende organismen of prehistorische fossielen. Ze gebruikt onconventionele materialen zoals polystyreen, polymeerklei, hout en restanten plastic. Metalen onderdelen smeedt ze zelf om de structuur te verstevigen. Door haar objecten op te bouwen met lagen kunsthars (epoxy), verf, pigmenten en glitters, glanzen de oppervlakken alsof ze van glas of vloeibaar materiaal zijn gemaakt. De kleurrijke sieraden worden wereldwijd gewaardeerd, maar voor de Enschedese galerie is het een primeur.

Galerie Beeld & Aambeeld combineert in de regel schilderijen aan de wand met sieraden in vitrines en zo komen nu twee kleurrijke werelden bijeen. Twee werelden, beide geïnspireerd door de natuur, maar op ruim 7000 km afstand van elkaar ontstaan, ontmoeten elkaar in de tentoonstelling ‘a transatlantic meeting’.

Is het aangenaam kennis te maken? Oordeelt u zelf.

De tentoonstelling wordt feestelijk geopend op zondag 6 september om 16:00 uur.

Maike Eilers is daarbij aanwezig en de sieraden van Jillian Moore worden geïntroduceerd door Esther Doornbusch, kunsthistoricus en initiatiefnemer/redacteur van de website www.hedendaagsesieraden.nl. En er is muziek: Wim van der Hart speelt op de vleugel.

van 6 september t/m 31 oktober 2026

 Galerie Beeld & Aambeeld
Walstraat 13, 7511 GE ENSCHEDE
0031 53 – 4 300 357

www.beeldenaambeeld.nl     galerie@beeldenaambeeld.nl
Openingstijden:                      wo. t/m za.: 10.00 tot 17.00 uur

Lees de krant als PDF

september

07sepGehele dagPreview Avond seizoen 2026-2027Stadstheater De Bond

08sepGehele dagFilmborrelConcordia Sam Sam

10sepGehele dagDe ManagerConcordia Filmzaal 2

10sepGehele dagPour le PlaisirConcordia

10sepGehele dagThe IncomerConcordia